Rebecca Sommer, kes oli Saksa pagulaste ja inimõiguste eest seisja, tunnistab avameelses intervjuus enda eksimust.

2015. aasta lõpul oli fotograaf, ajakirjanik ja dokumentalist Rebecca Sommer väga suur pagulaste toetaja. Ta võttis aplausiga vastu Merkeli otsuse avada Saksamaa piirid.

“Sel ajal tahtsin ma aidata kõiki ja ma tõesti uskusin, et need inimesed põgenevad põrgust ja on suures hädas,” rääkis Rebecca.

Temaga koos töötas tol hetkel 300 vabatahtlikku, kes andsid uutele saabujatele saksa keele kursuseid.

“Ma uskusin, et nende keskaegne maailmapilt hakkab ajaga muutuma … aga nähes, et need (ebameeldivad) olukorrad jäävad korduma ning jälgides, mis mu ümber toimub, minu, kui vabatahtliku abistaja, pidin ma tunnistama, et moslemi põgenikud on kasvanud üles teistsuguste väärtustega. Nendega on tehtud lapsepõlves ajupesu, nad on indoktrineeritud (ajupestud) islami poolt ning nad ei kavatse meie väärtusi kunagi vastu võtta. Veelgi hullem, nad suhtuvad meisse, uskmatutesse, põlguse ja ülbusega.”

“See oli kohutav arusaam, kui ma märkasin, et need inimesed, kes sõid, jõid, tantsisid ja naersid koos minuga, kes tegelikult ei palvetanud ega läinud mosheesse, kes ei austanud ramadani ning viskasid nalja usu ja usklike üle, kutsusid mind “Saksa hooraks”. Samal ajal sõid nad mu pakutud sööki.”

Rebecca Sommer ütleb, et ta ei ole erand, ka paljud teised vabatahtlikud on jõudnud samale arusaamale ja Saksamaal on vähenenud vabatahtlikke arv, kes tahaksid uustulnukatega tööd teha. Samuti tunnistab Rebecca, et moslemi immigrandid kujutavad ohtu Saksa elustiilile ning nende perekondade taasühendamisega see ainult süveneb.

Ta tunnistab, et oleks valmis emigreeruma Poolasse või Ungarisse ja ütleb, et neist võivad saada riigid, kuhu sakslased ja prantslased hakkavad põgenema. “Nendest võivad saada Euroopa stabiilsuse saared,” ütleb Rebecca. Ta nendib seda eelkõige sellepärast, et tema arvates Saksamaal ei eksisteeri enam demokraatiat. Naised kardavad välja minna ja teda isiklikult on juba 5 korda araablased rünnanud.

“Saksamaa hakkab islamile kaotama. Poliitiline islam on imbunud kõikjale, sealhulgas valitsusse, erakondadesse, politseisse ja koolidesse. Perekondade taasühendamisega tuuakse Saksamaale juba olemasolevatele miljonitele veel miljoneid juurde,” ütleb ta. Rebecca kodulinnas Berliinis on moslemite poolt allutatud terved piirkonnad, mis moodustanud paralleelühiskonnad.

Lõpuks tunnistab endine salliv feminist, et oleks valmis pensionipõlveks emigreeruma nn migrandivabadesse riikidesse – Poolasse ja Ungarisse.